Po dvouleté pauze se Cirkus LeGrando vrací na vlny Baťova kanálu

Dřevěná bárka, ale rybáři to nejsou. Modro-bílá pruhovaná trička, ale ani námořníci to nejsou. Jsou to brněnští komedianti z Cirkusu LeGrando, kteří letos počtvrté rozvíří stojaté vody Baťova kanálu.

Artisté kohoutovického Cirkusu LeGrando ze Střediska volného času Lužánky, se přes den budou pohupovat na hladině historické vodní cesty a po večerech v přístavech předvedou třaskavý mix komedianství a akrobatických triků. „Představení „Kabaret u Biče“, které letos přivezeme, doprovázejí sami artisté hrou na hudební nástroje,“ láká za organizátorský tým Milan Rožtek.

Veselé bárky „Hollandia“ a „Ad Fontes“ plné artistů a komediantů předvedou svou akrobaticko-divadelní performanci nazvanou „Kabaret u Biče“ celkem na čtyřech zastaveních od 9. do 12. července. V přístavech Baťova kanálu zahrají za dobrovolné vstupné vždy od půl deváté večer. „Přes den pomalá plavba, mosty, plavební komory a večer cirkusové kousky u naší divadelní lodi pro diváky sedící na břehu… prostě romantika jak má být,“ doplňuje závěrem další z organizátorů Konrad Heczko.

Předchozí ročníky se uskutečnily v letech 2004, 2016 a 2017.

Lokace:

Úterý 9. července – přístav Petrov

Středa 10. července – přístav Veselí nad Moravou

Čtvrtek 11. července – přístav Babice

Pátek 12. července – Staré Město – Zašívárna U Osla

Projekt vznikl díky:

Lužánky – středisko volného času Brno, pracoviště Legato

Cirkus LeGrando

Baťův kanál o.p.s

Hamboot s.r.o. – půjčovna lodí

Videa z předešlých ročníků na YouTube: http://bit.ly/2q1HeuG a https://bit.ly/2HiWa3g

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/394323511179967/