Výukové programy…a to NEJEN pro školy

Cirkus LeGrando je první cirkus pro děti a mládež v České republice. Nabízí hry, pohyb, napětí a zábavu v cirkusovém stanu. Programy pro školy, firmy a obce, občanská sdružení, slavnosti a jarmarky, ve kterých můžete aktivně vyzkoušet: jednokolky, žonglování, chůzi po laně, fakírská umění, trapézy (visuté hrazdy), balanční koule, diabola, rola – rola, kouzelnictví, klauniády, žonglování s ohněm, švihadla a přízemní akrobacii. Za cirkusem nemusíte jezdit, můžeme přijet my k vám. Programy jsou vedeny kvalifikovanými trenéry SVČ Lužánky.

Cirkusová ochutnávka

Tříhodinový program.

Během programu vyzkoušíte několik cirkusových disciplín.

Čeká vás společná hra a rozcvička zaměřená na koordinační dovednosti účastníků, rozehřátí a protažení těla.

Následuje nabídka cirkusových disciplín, např. balancování na kouli, chůze po laně, balancování na rola rola, přízemní akrobacie, fakírské umění (chůze po střepech a hřebících), diabola a žonglování s talíři.

Vyzkoušíte své balanční a koordinační dovednosti, prověříte schopnosti spolupráce při stavbě živých pyramid a při tom všem zažijete pravou cirkusovou legraci.

Minimální počet žáků 20, maximální 80

Den v manéži

Celodenní program.

V dopolední části vyzkoušíte všechny cirkusové disciplíny z nabídky a každý si vybere svou nejoblíbenější. Odpoledne následuje trénink vybraných disciplín, během kterého si všichni mohou vyzkoušet jaké to je vymyslet a připravit cirkusové číslo. Celý den je zakončen krátkým představením v cirkusovém stanu nebo tělocvičně.

Délka trvání 6- 7 hodin, vhodné pro MŠ, ZŠ, SŠ

Minimální počet žáků 20, maximální 50

Cirkusová škola – cyklus setkání

Cyklus pěti dvouhodinových cirkusových setkání.

V prvním si účastníci vyberou, která disciplína je baví nejvíc. Při druhém, třetím a čtvrtém setkání budou mimo tréninku vybrané disciplíny pracovat na přípravě cirkusového čísla, včetně hudby a výběru kostýmů. Celou svou práci zúročí v závěrečném vystoupení, které mohou uspořádat pro své spolužáky ve školní tělocvičně nebo v cirkusovém stanu.

Minimální počet účastníků 20, maximální 40, vhodné pro ZŠ, SŠ

Otevřené šapitó

Dvouhodinový program.

Návštěvníci slavností, jarmarků, festivalů i školních akcí pro veřejnost si ve stanu vyzkouší na vlastní kůži nejčastěji tyto disciplíny: chůze po laně, balancování na koule a role, točení talířů, fakírské dovednosti – tedy chůze hřebících.

Šarivari v šapitó

Kromě zkoušení disciplín na vlastní kůži pro všechny návštěvníky kulturních akcí přidáváme ještě motivační minipředstavení, která nalákají návštěvníky dovnitř a demonstrují užití cirkusových rekvizit.

Školní výlet „Legrace“ ve spolupráci s Lanovým centrem Proud Brno

3 hodinový program Cirkus LeGrando + oběd + 3 hodinový program v Lanovém centru

Nejdřív začnete jako cirkusoví herci a pod vedením skutečných akrobatů, žonglérů a komiků se naučíte něco z jejich triků a cirkusových disciplín. To vše ve skutečném šapitó v Brně Kohoutovicích. Následuje obědová pauza v restauraci nedaleko Lanového centra. Druhá část výletu se již odehrává v Lanovém centru, kde čekají dobrodružné pozemní hry, nízké lanové překážky a opravdové výzvy v 10 metrech nad zemí. Účastníci se zde jistí vzájemně mezi sebou po předchozí výuce efektivní techniky jištění. To vše pod dohledem vyškolených instruktorů.

Přihlašování a bližší info ke školním výletům