Domů Z akcí Commedia de LeGrace na Baťáku 2016 očima Hanky S.

Commedia de LeGrace na Baťáku 2016 očima Hanky S.

2071
0

Cirkus na Baťově kanále očima Hanky Smejkalové.

Prázdniny jsme začali pěkně zvesela – jeli jsme si užívat s naším představením Commedia de LeGrace krásy Baťova kanálu po dobu jednoho úžasného týdne, na který nikdy nezapomeneme.

dsc_0657

Díky spolupráci s o.p.s. Baťův kanál, jsme měli půjčenou divadelní loď Pierot, kterou jsme použili do našeho představení, a která byla po celý týden naše útočiště a poskytovala nám své útulné kajuty k přespání. Spolu s lodí Ad Fontes nás přepravovaly Baťovým kanálem a umožnily nám báječný zážitek z pravé prázdninové plavby a námořnického dobrodružství. Také jsme měli zajištěna čtyři místa ke hraní: slovenský přístav Skalica, přístav Petrov, Staré město – U Osla a přístav Spytihněv.

A jak to probíhalo?

V pondělí 4. července jsme okolo oběda dojeli do přístavu Spytihněv, kde jsme měli nazkoušet zakomponování divadelní lodě Pierot do našeho již vzniklého představení.  Čekalo nás tam ale jedno nemilé překvapení, něco se pokazilo při domluvě a loď tam nebyla, protože už musela vyjet, takže jsme nemohli zkoušet. Poslali nás proto do nedalekého přístavu U Osla, kam později doplul i Pierot a jeho kapitáni nám oznámili, že Ad Fontes na nás čeká ve Skalici, kde jsme měli hrát následující den, že se Pierot musí vydat na cestu taky ještě téhož dne, aby dorazil na místo v čas, a že můžeme zůstat tady U Osla.

dsc_0741

Pro nás to znamenalo, že nemáme čas trénovat, a že nemáme kde spát, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Zachovali jsme chladnou hlavu, trénink odložili na zítřek a volný podvečer jsme si užili. Hráli jsme volleyclub, grilovali jsme, relaxovali, užívali prázdninové pohody i se spaním pod širákem a to vše za společnosti místního osla Medarda.

Další den jsme auty dojeli do slovenské Skalice, kde jsme netrpělivě čekali na Pierota, abychom s ním mohli začít zkoušet.  Bohužel nám ale volala kapitánka, že se Pierotovi porouchal motor kousek před Skalicí a pokouší se ho opravit. Tudíž jsme začali trénovat bez něho. Naštěstí se oprava podařila a odpoledne jsme se Pyramida akrobacieuž stěhovali do jeho kajut. Večer o půl deváté proběhlo naše první představení na Baťově kanále, které slavilo úspěch, a série nástrah byla vyčerpána na celou dobu výletu…

Následující den jsme se už s oběma loděmi konečně plavili k naší druhé zastávce: přístav Petrov. Plavba byla pro nás všechny ohromný zážitek a užili jsme si při ní spousty zábavy. V Petrově jsme začlenili loď do našeho představení tak, že na začátku byla i s námi ve zdymadle a za popěvku námořnické písničky se zdymadlo otevřelo a byli jsme taženi pár desítek metrů k molu. Diváci mohli vidět během této chvíle jak několik akrobatických kousků, tak také klasický život obyvatel na lodi.

dsc_0658

Ostatní dny probíhaly podobně, přes den jsme se plavili, večer vystupovali, a potom grilovali nebo dělali táborák. Nechybělo ani koupání v Moravě a navštívili jsme také zatopenou pískovnu.

V pátek, po naší derniéře, proběhla i rozlučková párty, kterou si každý užil, jak nejvíc uměl a v sobotu jsme se museli balit a loučit se všemi úžasnými lidmi, které jsme během týdne potkali.

Neuvěřitelné se stalo skutečným a doufáme, že se akce bude opakovat i v příštích letech.

Více fotek z Baťáku najdete na našem facebooku
1-2 den: http://bit.ly/2cXHrJH
3-6 den: http://bit.ly/2cpXzUX

Článek z Lužánky Live: http://bit.ly/2cTXRCm

A ještě přikládáme video z akce.