KDO to napsal

O LEGRANDU

Jsme Cirkus LeGrando (dále jen CLG). Cirkusová škola pro děti, mládež a dospělé, která funguje v Brně od roku 2005 pod křídly Lužánek – střediska volného času. Díky dlouholetým kontaktům s německými kolegy jsme zahájili svoji činnost jako první tréninkový prostor specializující se na výuku cirkusových dovedností dětí, mládeže i dospělých v České republice.

Počátky však sahají až do 90. let minulého století, kdy se zakladatelské trio Jovan M. Jovanovski, Milan Rožtek a Konrad Heczko setkali jako spolužáci oboru Dramatická výchova na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Zde byli společně fascinováni pouličním divadlem, žonglováním, akrobacií a dalšími artistickými disciplínami. Ihned po absolutoriu v roce 2000 se věnovali práci s mládeží na brněnských volnočasových pracovištích (tehdy SDV Labyrint a CVČ Ulita) – vznikla tak tradice akcí jako festival „Mezi panely“, pouliční divadlo „Léto a dým“, „Den žonglování v Brně“ a další, které v pozměněné formě fungují dodnes. Soustředili okolo sebe skupinu nadšenců, se kterými v roce 2005 vyrazili na mezinárodní výměnu do Stuttgartu do Jugendhaus Fasanenhof.

Tento obsah je dostupný pouze pro členy „LeGrando EDU“. Od začátku podzimu si budete moc zakoupit výukový balíček také vy. Sledujte naše stránky pro více informací.