Report: Naši teens na Žonglobalizaci 2023

Třetí květnový víkend se parta našich mladých a skvělých artistů vydala na plzeňský festival nového cirkusu Žonglobalizace. Vyvrcholením jejich návštěvy byla sobotní Galashow, kde si zavystupovali po boku profesionálních artistů. A že si to užili a byla to pro ně cenná zkušenost je jasný! A co zažili?

Všichni jsem dorazili v čas na hlavní nádraží a mohli jsme se vydat na vlak, který nás vezl do Prahy. Do vlaku s námi nasedla skupina lidí, která jela zřejmě na hody.

(Vezli s sebou i májku!?). Však první problém nadešel hned v Praze. Na přestup jsme měli jenom 5 min. Naštěstí jsme to my, ale i hodaři, dobře stihli.

V Plzni jsme se vydali hledat park U Ježíška, ve kterém probíhala Žonglobalizace. Po ne moc dlouhé cestě jsme to konečně našli a hned nás uvítala Marťa (takový plzeňský Míťus). 

V podvečer začala v šapitó úžasná show dvou cirkusáku ze Slovenska a Španělska (Měli to brutální! A hlavně originální), a pak nám Marťa ukázala kde je Cirkularium, kde jsme potom spali.

Druhý den jsme v 8:30 šli do BILLY pro snídani.

V 10:00 nám začal samoobslužný trénink do 12:00. Potom nás měla čekat generálka, která se však trochu opozdila. Pak jsme se šli projít do města, kde jsme si koupili oběd. Dali jsme si rozchod před McDonaldem, kde jsme se taky v určitý čas měli sejít. Samozřejmě my (Dan, Táňa, Ray, Sabča a Bětka) jsme tam na smluvený čas přišli, ale naše nejskvělejší vedoucí tam nebyly. Když jsme jim volali, tak jsme se dozvěděli, že se tak trochu ztratili a že potřebují naši polohu na mapách. Za chvíli se teda našly a mohli jsme se vydat zpátky na festival.

V 18:00 nám začínala Galashow. Všichni jsme byli na pódiu trochu nervózní, ale nějak jsme to zvládli (Až na Bětčin pád ze stage:). Po nás vystupovala ještě Lucka s obručemi z TUTOCirku a ta to měla brutální! Potom ještě vystupoval italsko-český pár a na konci vystupoval znovu TUTOCirk, ale na teeterboardu. Všichni byli skvělí! Po skončení Galashow jsme tam ještě dvě hodiny pobyli, pak jsme odešli do Cirkulária, kde jsme se dobře vyspinkali.

Ráno jsme se vydali na vlak s extra zastavením v BILLE pro oběd. Teď už jedeme vlakem z Prahy zpátky do Brna.

Za sebe musím říct, že to byla obrovská zkušenost, protože to byla moje první cirkusová akce mimo Legato.

Doporučuji.

Dan L. a Táňa

Foto: Honza Růžička, zdroj: Žonglobalizace

Similar Posts